MAKEDONYA & YUNANİSTAN TURU 3 GECE OTEL KONAKLAMALI

Miralim GÜMÜŞ Eşliğinde

**TUR PROGRAMI **

 1. Gün istanbul -Sofya- Üsküp
  Hareket Noktaları:
  21:00 Kadıköy
  21:45 Mecidiyeköy
  22:30 İncirli Ömür Plaza Önü
  23:00 Beylikdüzü
  14/15/16/17/18 Eylül 2022

Hareket ile Tem otoyolundan Çorlu-Edirne istikametini takip ederek
Türk (Kapıkule) ve Bulgar ( Kapitan Andreevo ) sınır kapılarındaki Passaport ve Gümrük işlemlerin sonrası Haskovo, Sofya Otoyolu takip edilerek Üsküp’e Doğru yolculuk.
Sabah saatlerinde dinlenme tesisinde kahvaltı molası (Ekstra). Kahvaltı sonrası Üsküp’e Doğru hareket.
Üsküp’te rehberimizin anlatımları ve sınır geçiş işlemleri sonrası rehberimiz bizleri doğa içerisinde keyifli bir yürüyüş yapmaya ve oksijen depolamaya tur programımıza dahil olan Matka Kanyonu’na götürüyor.Tekne turu dileyen …… eu . Üsküp’e varış ve panoramik şehir turu. Tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Batpazar, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır. Konaklama Üsküp’te Otellimize Yerleşiyoruz…
Para Birimleri : Makedonya – Dinar ( Ortalama Kur 1 Euro : 62 Dinar )
Rota : İstanbul- Sofya ( 550 km ) , Sofya-Üsküp (245 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 795 km


 1. Gün Üsküp -Tetova -Ohrid
  Sabah Kahvaltı ( Ücrete Dahil ) sonrası otelimizden hareket ile Tetovo Gostivar güzergahı takip edilerek mistik şehir Tetovo’ya gidiyoruz Bu turumuzda İpek yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Arabati Tekkesini gezip renkleri ile ünlü Alaca Camii ve Osmanlı Hamamını görebilir.
  Rehberimizin belirleyeceği saatte hareket ile UNESCO Dünya Mirası listesindeki Ohrid’e hareket .
  Ohrid’e varışımızı takiben Ohrid Gölü, ve çarşısı, Osmanlı evleri, Haydar Paşa, Ali Paşa, Hacı Turgut Camileri göreceğimiz yerler arasındadır.
  Rehberimizin düzenleyeceği Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Ohrid Gölü Tekne Turuna katılabilirler.(20 eu) Ohrid tekne turu gezisinde Car Semoil Kalesini panoramik olarak görme imkanı da bulabilirsiniz. Tekne Turumuz sonrası otelimize hareket yerleşme ve serbest zaman…
  Tetova (Kalkandelen) Turu DAHİL !

Öğle Yemeği : Rehberin belirleyeceği dinlenme tesisinde Ekstra serbest zaman.
Para Birimleri : Makedonya – Dinar ( Ortalama Kur 1 Euro : 62 Dinar )
Rota : Üsküp – Tetova- Ohrid (177 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe : 177 km


 1. Gün Ohrid-Manastır-Selanik
  Sabah erken kahvaltı ( Ücrete Dahil ) sonrası otelimizden hareket, Bitola’ya (Manastır) varış ve Manastır şehir turu. Manastır Askeri İdadisi – Atatürk Anı Odası, Saat Kulesi, Haydar Kadı, Yeni ve İsakiye camileri, Ag. Dimitri Kilisesi, ünlü Şirok sokağı, tarihi Osmanlı evleri göreceğimiz yerler arasındadır.
  Şehir Turumuz sonrası Selanik’e varış ve Şehir turu.
  Makedonia Trakya & Bakanlık Binası, Ag. Dimitri Kilisesi,Helexpo International fuar alanı, Döner Kule, Liman, Beyaz Kule & Bizans Müzesi, Makedonia Tiyatro Binası, Bedesten, Panagia Calkeon, St. Athanasios, St. Nicholas, St. Harlambos Kiliseleri, Hamza Bey Camii, B.İskender, E. Venezelo, P. Konstantin Heykelleri, Vardar, Makedonia, Şadırvan, Aristoteles, Elefterios Meydanları panoramik olarak görülecektir. Serbest zaman ve Selanük’te Otelimize yerleşiyoruz.
  Sirtaki Gecesine Katılmak İsteyen Katılabilir 45 eu ( Ekstra ) – ( Sınırsız yemek ,Sınırsız Alkol ).

 1. Gün Selanik-Kavala – İstanbul
  Sabah kahvaltı Ardından ( Ücrete Dahil ) Rehberinizin belirleyeceği saatte Kavala’ya doğru hareket ediyoruz. Batı Trakya’nın en önemli merkezlerinden biri olan Kavala tarihi MÖ 600’lü yıllara dayanıyor. Kavala’ya varışımızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Kavala’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerler arasında Panagia adı verilen Eski Şehir’dir. Eski şehre doğru giderken ilk göreceğimiz yer Aziz Nikola Kilisesi’dir. 1530 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından İbrahim Paşa adına yaptırılan camii, 1926 yılında minaresi kısaltılarak çan kulesine dönüştürülüyor ve kiliseye çevriliyor ve önüne Hristiyan mozaikleri ekleniyor. Turumuzda göreceğimiz diğer tarihi yerler: Kavala Kalesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi, günümüzde otel olarak kullanılan imaret, su kemeri ve kale içindeki eski şehir. Serbest zaman ve öğle yemeği sonrasında, Yunanistan Kipi Kara Hudut Sınır Kapısına doğru hareket ediyoruz.
  Ulaşmamızın ardından pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayıp free shop alışveriş imkanı ve İpsala Kara Hudut Sınır Kapısına hareket. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Keşan – Tekirdağ – Silivri karayolunu takip ederek İstanbul’a hareket.
  Selanik Turu DAHİL ! | Kavala Turu DAHİL !
  Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği : Selanik şehir merkezinde ekstra serbest zaman.
  Akşam Yemeği : Rehberin belirleyeceği şehirde Ekstra serbest zaman.
  Para Birimleri : Yunanistan – Euro
  Rota : Ohrid – Selanik (290 km) Selanik- Kavala (153 km) – Kavala – İpsala Sınır kapısı (196 Km) , İpsala- İstanbul (255km)
  Toplam Kat Edilecek Mesafe : 894 km

GEZİ BEDELİ – 290 eu
SİNGLE ODA FARKI 20 eu Bir Gecelik.


ÜCRETE DAHİL OLANLAR:
OTELDE 3 GECE KONAKLAMA
BİR GECE ÜSKÜP KONAKLAMA / BİR GECE OHRİD KONAKLAMA / BİR GECE SELANIK KONAKLAMA
OTELDE 3 SABAH KAHVEALTI – Açık Büfe
Ulaşım – Gidiş -–Dönüş
PROFESİYONEL KOKARLI REHBERLİK HİZMETİ
Zorunlu Seyahat Sigortası Herkes E-Devlet’ten Kontrol Edebilir Ve
TURSAB Belgeli Araçlar – TURSAB BELGE NO : 7868
Araç içi ikramlar Gidiş Dönüş


FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • İlk gün yolda alınan kahvaltı
 • Öğle Yemekleri ve Akşam Yemeği
 • Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri
 • Milli Park Girişleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Programda Belirtilen Ekstra Turlar

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
-Schengen Vizesi (140 Euro)
-Otelde alınan ekstralar.
-Şöför bahşişleri
-Yurtdışı çıkış harcı ( 150 tl )
-Seyahat Sağlık Sigortası ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 10 Euro`dur.)
Not: Şimdiki maliyet fiyatımız,Fazla mazota zam gelirse fiyatta ( …… eu ) Gibi günceleme olacaktır.

Katılmak isteyenler;
Ad – Soyad,T.C , Doğum tarihi gun.ay.yıll Telefon Numarası ve Nereden Bineceklerini
Miralim GÜMÜŞ’e – ( 0555 202 97 24 ) ve yazılı olarak bildirmeleri gerekmektedir.

TURSAB BELGE NO : 7868
ATOM TURİZM

Program Yorucu Olmamakla Beraber Tamamen Keyif ve Fotoğraf İçin Açılmıştır.
Max Katılım Sayısı 30 kişi olacaktır Büyük Otobüs Gidilecektır 46 kişilik .
Açıklamalar
Önemli Not: Pandemi sürecinde ziyaret edilecek ülkelerin, giriş protokol için istenen belge, pcr test ve ücretlerinden, ülke giriş – çıkış prosedürlerinden, ülkelerin aşı şartlarından, ziyaret edilecek ülke – bölge tasarrufunda olması dolayısıyla, Atom Tur sorumluluğu bulunmamaktadır.
“Bu turumuz da vize hizmeti verememekteyiz, geçerli vizesi olan veya yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz için satışı yapılmaktadır. Vize işlemlerini kendisi yapmak isteyen misafirlerimiz için turun konakladığı programa göre evrak verilecektir.”
• Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır.Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
• Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
• Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını Atom Tur tarafından yapılacaktır.
• Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
• Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
• Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Mimimum 30 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
• Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.)
• 2 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
• 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
• Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
• Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup, giriş saat 14:00 – 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.
• Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
• Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
• Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
• Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
• Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
• Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
• Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
• T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
• Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
• Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 6 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
• Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
• Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
• T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
• Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Atom Tur sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
• Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

İLETİŞİM :
MİRALİM GÜMÜŞ – 0555 202 97 24
ATOM TUR – 0542 202 97 24

MEKAN BİLGİSİ:
Atom Tur
Tursab Belge No: 7868
Kordon Boyu Mah. Ankara Cad.
Cevdet Sayın Apt. No: 79/10
Kartal – İstanbul
Tel: 0216 306 306 1 / 0216 306 306 5 / 0532 168 1636
www.atomtur.com
www.kampturu.com

Şunlar da hoşunuza gidebilir...