Her Haftasonu Kesin Hareketli Günübirlik İğneada – Lavanta Tarlaları- Dupnisa Mağarası – Longoz Ormanları Mert Gölü Turu 380 TL

İĞNEADA DUPNİSA MAĞARASI LONGOZ ORMANLARI TURU


Her Haftasonu Kesin Hareketli Günübirlik İğneada - Dupnisa Mağarası - Longoz Ormanları Mert Gölü

İĞNEADA TUR PROGRAMI

İğneada – Dupnisa Mağarası – Longoz Ormanları Mert Gölü Tur Programı

Hareket Saatleri:

• 06.15: Kartal Köprüsü
• 06.30: Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı
• 06:50:Mecidiyeköy Aslı Börek önü
• 07:15: İncirli Ömür Plaza önü


Belirtilen noktalardan hareketle Silivri güzergahını takip ederek, Karadeniz kıyısında 22 km uzunluğunda geniş kumsala sahip İğneada’ya doğru yolculuk…
İlk olarak İğneada turuna yol üzerinde 2720 metre uzunlukta Dupnisa mağarası ile başlıyoruz. Kuru ve sulu olmak üzere iki bölünden oluşan mağara Istranca Dağları’nın derin vadilerle yarıldığı muhteşem coğrafyaya sahip Demirköy ilçesine bağlı Sarpdere köyü yakınlarında bulunuyor.
Dupnisa mağarası gezisi ve fotoğraf çekimleri sonrası dünyada sadece beş yerde var olan doğal yapısı bozulmamış Subasar (longoz ormanları) ormanlarına sahip, 671 bitki çeşidini barındıran, birçok eko sisteme ve zengin biyolojik çeşitliliğine sahip İğneada’yı geziyoruz. Şehir merkezinde öğle yemeği (ekstra) süresinin de içinde bulunduğu yaklaşık 1,5 saatlik serbest zaman veriyoruz. Sezonunda rehberiniz tarafından, hava şartlarına bağlı olmak üzere, yüzmeye de vakit ayırmak için en çok 1-1,5 saatlik bir zaman verilebilmektedir.
Sonrasında koruma altında olan Yedigöller Milli Parkı ile rekabet edecek güzellikteki Erikli – Mert -Hamam – Pedina – Saka – Sülüklü ve Ramana isimleriyle anılan 7 göllerden hava şartları müsait olursa sadece Mert gölünü gezmeye zaman ayırıyoruz.
Hava şartlarına bağlı olarak Longoz Ormanlarını herkesin gezebilmesi için otobüsümüzün girmediği ancak araç geçişine uygun yol boyunca geziyoruz. Ayrıca Muhteşem manzara eşliğinde kano aktivitesi (Ekstra) için zaman bırakıyoruz.
Longoz gezisini tamamlayıp akşam üzeri İstanbul’a dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Sizleri aldığımız noktalarda indirirken diğer turlarımızda tekrar görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.


UYARI: Turumuz mağara içinde ve ormanda yürüyüşü içermektedir. Çamur ve toprakta yürüyüş olacağından uygun ayakkabı, uygun kıyafetler giymeniz önerilir. İğneada kasabası 2500 nüfuslu küçük bir kasaba olduğundan çok fazla yemek yeri alternatifi yoktur. Acente yetkilisi tarafından öğle yemeği için öneri yapılmaktadır. Yemek yerlerinin eksik ya da kusurlu hizmetinden dolayı acente sorumlu tutulamaz.


Fırsata dahil olan hizmetler
• Lüks araçlar ile gidiş dönüş ulaşım
• Araçta su ikramı
• Rehberlik hizmetleri
• Programdaki çevre gezileri


Fırsata dahil olmayan hizmetler

• Öğle Yemeği
• Longoz Ormanları (Kişi başı 23 TL)
• Dupnisa Mağarası giriş ücreti (Tam: 20 TL Öğrenci : 10 TL- Sezon içinde fiyat değişebilir.)
• Yolda ve mola yerlerinde yapılan harcamalar.

Atom Tur

Tursab Belge No: 7868

Kordon Boyu Mah. Ankara Cad.
Cevdet Sayın Apt. No: 79/10
Kartal – İstanbul
Tel: 0216 306 306 1 / 0216 306 306 5 / 0532 168 1636

www.atomtur.com
www.kampturu.com

Şunlar da hoşunuza gidebilir...